Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Zdravé a biele zuby sú dôležité pre úspech

Ľudia s rovnými, zdravými a bielymi zubami sú vnímaní ako atraktívnejší, úspešnejší, zdravší a čistotnejší. Žiarovo biely úsmev vám môže priniesť úspech v pracovnom živote aj vzťahoch. Môžete namietať, že je to povrchné a nepravdivé, pokiaľ však budete sami k sebe úprimní, zistíte, že to tak skutočne je.

S dôležitosťou a efektom, ktorý so sebou prinášajú biele a zdravé zuby je na mieste zvážiť možnosť bielenia zubov. Málokto má prirodzene žiarivý biely úsmev. Bieliace pasty sú síce dobrým marketingovým ťahom, no zuby nám v skutočnosti nevybielia. Ako potom na to?

Pravidelná ústna hygiena

Základným krokom k žiarivému a zdravému úsmevu je pravidelná starostlivosť o ústnu dutinu a čistotu zubov. Tým nemyslíme len domáce čistenie zubnou kefkou, ale aj pravidelnú návštevu špecializovanej ambulancie poskytujúcej dentálnu hygienu. Vyleštenie zubov, vyhladenie skloviny a odstránenie usadenín na zuboch – všetky tieto činnosti zaistia, že vaše zuby budú pôsobiť belšie a zdravšie.

Takýmto vyčistením zubov sa taktiež zvyšuje efekt účinného bielenia zubov. Vyčistené a hladké zuby lepšie reagujú na rôzne bieliace gély, pásiky a podobne. Každá kvalitná zubná ambulancia ponúka tieto služby. Odporúčaná frekvencia je cca raz za dva mesiace, prípadne aj častejšie.

Vyhýbajte sa potravinám a nápojom spôsobujúcim zubné škvrny

Všeobecne platí, že pokiaľ chcete mať žiarovo biely úsmev, mali by ste sa vyvarovať potravinám a nápojom, ktoré spôsobujú usadeniny a zubné škvrny. Ide napríklad o sladkosti, kávu, víno, čaj, brusnicovú šťavu a podobne. To platí dvojnásobne pokiaľ sa rozhodnete podstúpiť bielenie zubov. Konzumácia týchto potravín môže minimalizovať alebo úplne negovať efekt z bielenia. Vzťahuje sa to aj na fajčenie, ktoré často spôsobuje horšie žltnutie zubov ako spomínané potraviny. Belšie zuby sú však len jedným z dôvodov prečo sa fajčeniu vyhýbať.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*