Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Založenie firmy – ako prekonať strach a ísť za svojím snom

Pri založení firmy si často kladieme otázky, či na to máme dostatok skúseností, schopností a financií. Možno aj vás trápia tieto myšlienky a preto váhate či začať s vaším vysnívaným biznisom. V tomto článku nájdete niekoľko krokov ako prekonať strach a ísť do toho.

4 tipy, ktoré vám pomôžu prekonať začiatočné obavy a pochybnosti

  1. Strach je prirodzenou reakciou na zmeny. Skúste ho však radšej pozorovať a prijať ako súčasť procesu namiesto popierania toho, čo cítite. Dobrou možnosťou je, zapísať svoje obavy na papier. Týmto spôsobom ich pomenujete a môže vám to pomôcť uľahčiť proces prijatia strachu, až sa z nervozity stanú racionálne obavy a tie dokážete znášať s pokojom a riešiť.
  2. Komunikujte o svojich obavách a obráťte sa na niekoho blízkeho. Založenie s.r.o môže byť pre vás stresujúce, no podpora blízkeho okolia je v neistote posilňujúca či dokonca inšpiratívna.
  3. Preštudujte si možnosti ako si uľahčiť vstup do nového sveta, eliminujete tým strach z nového, neznámeho. Napríklad: Trápi vás myšlienka ako zafinancujete celý projekt? Nájdite spôsoby ako ušetriť. Vedeli ste napríklad, že je možné si prenajať takzvanú virtuálnu kanceláriu? Je to jeden z efektívnych spôsobov ako ušetriť za prenájom kancelárie vašej vznikajúcej firmy. Pokiaľ potrebujete oficiálny priestor na prijímanie a uschovávanie zásielok či pošty, sú spoločnosti, ktoré vašej firme poskytnú ich adresu ako novú virtuálnu kanceláriu. Dokonca prijatú poštu potom následne odošlú na vami zvolenú adresu aj s upozornením o prijatej pošte.
  4. Poraďte sa s odborníkmi alebo s niekým kto si prešiel tým čo vy. Firmy teraz ponúkajú poradenstvo ohľadne spôsobov ak začať váš biznis tak, aby to vyhovovalo vašim predstavám. Zodpovedajú všetky vaše otázky o založení spoločnosti s.r.o. a tým vám ušetria ďalší stres a čas.

Pretože je strach veľmi silnou emóciou, často nevidíme koľko skvelých vecí sa skrýva za ním. Pravdou však je, že jediné čím si môžeme byť istí je neistota. Vždy bude v našom živote niečo, čo môžeme spochybniť. Keď sa však v živote obzrieme za sebou, ľutujeme viac to čo sme neskúsili, než to čo sme skúsili a nevyšlo nám to.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*