Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Výber domácej tlačiarne – 3 tipy ktoré Vám pomôžu

Hľadáte novú tlačiareň? K dispozícii je toľko rôznych modelov, že je ťažké zistiť a rozhodnúť sa, ktorý z nich je vhodný pre vaše potreby.
Aby ste sa uistili, že nebudete investíciu do novej tlačiarne ľutovať, prinášame Vám 3 tipy pre správny výber tlačiarne.

Vymedzte si rozpočet a držte sa ho

Náklady na tlačiarne sa veľmi líšia. Je zrejmé, že na svoje nové zariadenie by ste nemali minúť viac, ako si môžete dovoliť.
Pri zostavovaní rozpočtu je však potrebné myslieť aj na iné ako počiatočné náklady spojené s kúpou samotnej tlačiarne a jej inštaláciou. Potrebné je tiež zvážiť cenu atramentu a tonerov, ako aj možnosti zaobstarania lacnejších tonerov, ktoré sú pre mnohé značky tlačiarní k dispozícii. Nie všetky náplne do tlačiarní Canon sú predražené.

Kvalita tlače

Hoci laserové tlačiarne spravidla ponúkajú najlepšiu kvalitu, ich cena a prevádzkové náklady sú vyššie.
Pokiaľ kupujete tlačiareň pre domáce použitie, pravdepodobne si vystačíte s atramentovou tlačiarňou. Kvalita výtlačkov sa však medzi atramentovými tlačiarňami výrazne líši.
Na kvalitu tlače má vplyv niekoľko vecí, vrátane typu tlačovej hlavy, ovládača tlačiarne a kvality atramentu. Kvalitu tlače ovplyvňuje taktiež toner. Ak máte tlačiareň Canon pre dosiahnutie najvyššej kvality sa odporúča originálny toner Canon. Hlavným parametrom, na ktorý treba dávať pozor, je DPI tlačiarne. Tento parameter vyjadruje, ako presne môže tlačiareň replikovať pixely zdrojového obrázka.

Rýchlosť tlače

Ak potrebujete tlačiť veľa a často, najmä rozsiahle dokumenty s desiatkami strán, rýchlosť tlače bude dôležitým faktorom, na ktorý treba pri výbere myslieť.
Rýchlosť tlačiarne sa meria v stránkach za minútu (PPM). Tlačiareň majú rozdielnu rýchlosť PPM pre stránky s textom a stránky s obrázkami. Keď sa však pozriete na škatuľu v obchode, často uvidíte iba jedno hodnotenie PPM. Toto označenie hovorí o tom, koľko strán čierneho textu dokáže tlačiareň vytlačiť za jednu minútu.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*