Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Váš domov, váš raj

Ak si práve prechádzate prerábkou domu, tak jednoznačne sa zhodneme na tom, že to nie je až také jednoduché ako sa na to prvý pohľad mohlo zdať. Nie sú to len estetické vlastnosti, ktoré treba celkom zmeniť, ale tie závažnejšie, tie, ktoré by mohli mať vplyv na stabilitu vášho domu. Reč je napríklad o opravách, rekonštrukciách strechy. Vedeli ste, že na rekonštrukciu strechy treba mať povolenie?

Na rekonštrukciu strechy treba mať povolenie najmä vtedy, ak sa výrazným spôsobom zmení jej vzhľad, čiže ak budú potrebné búracie a možno aj opätovné stavebné práce. Povolenie máte vyriešené. Teraz treba zvoliť tú správnu strešnú krytinu. Váš dom môžete pokryť napríklad šindľom. Siahnuť môžete po drevenom alebo aj plastovom šindli.

Drevené šindle predstavujú tradičný materiál, ktorý sa používa na pokrytie striech už dlhé roky. Kvôli technológiám a výrobe moderných šindľov boli zatlačené do úzadia. Dnes sa však môžeme tešiť ich opätovne rastúcej popularity. Pri porovnaní drevených šindľov s inými druhmi majú tradičné šindle jednoznačný náskok vo viacerých smeroch. Drevený šindeľ spája všetky vlastnosti, ktoré by mala mať kvalitná strecha: spoľahlivosť, trvanlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, estetický dojem, redukciu vonkajšieho hluku a podobne.

Strešných okien sa netreba báť

Rozhodne sa nemusíte báť, že kvalitné strešné okno vám bude zatekať. Jeho zatekanie je možné jedine v tom prípade, že by daný majster svoju prácu neurobil na poriadok. Pravdou nie je ani to, že silné a veľké krúpy vám na strešnom okne rozbijú sklo. V hre sú vonkajšie sklá, ktoré sú dostatočne tvrdé, aby odolali aj tým najsilnejším živlom prírody.

Nemusíte sa báť, že by vám vaše strešné okno spôsobovalo tepelné úniky. Tieto okná sa totižto vyrábajú z izolačného trojskla, ktoré zabezpečuje dokonalú tepelnú izoláciu. Nemusíte sa teda báť, že by tieto okná mohli byť dôvodom zvýšených účtov za energie.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*