Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Trendové dovolenkové destinácie na Slovensku a ich novinky

Počas pandémie Covid-19 sa do popredia dostala idea dovolenkovať na Slovensku. V rámci opatrnosti, podpory domácej ekonomiky a spoznávania krajiny mnohí neuvažujeme nad pieskovými plážami, ale nad horskými výhľadmi. Obľúbenými destináciami sú napríklad Liptov, či Vysoké Tatry. Aké zaujímavosti či vylepšenia tu nájdeme? Poďme sa na to pozrieť.

Vysoké Tatry

Naše krásne Tatry sú starou dobrou klasikou. Čisté plesá, luxusné horské hotely, hrdé štíty a čerstvý vzduch, no čo viac si priať? Najznámejšie krásy Tatier ako napríklad Popradské, či Štrbské pleso už asi všetci dobre poznáme. No aké sú tu novinky?

Tatrastower

Neďaleko spomínaného Štrbského plesa vyrástla momentálne novopostavená vyhliadková veža Tatrastower. Ponúka krásne výhľady do širokého okolia aj pre tých, ktorí sa necítia na celodenné chodenie, alebo nie sú až takí veľkí turisti. Súčasťou tejto 53 metrov vysokej stavby je priesvitná podlaha na samom vrchu, sieť namiesto dlážky a rovnako aj tobogán, po ktorom sa môžete spustiť až dolu. Niektorí ju pre jej nevšedný vzhľad a ideu zbožňujú, iní kritizujú, no nepochybne si táto novota vyslúžila veľa pozornosti. Nuž, pri vašej najbližšej tatranskej dovolenke posúďte už sami.

Liptov

Liptov je známy krásnymi krojmi, welnessmi, no najmä úžasnou prírodou. Jeho rozmanitosť ho preslávila aj na stránkach rôznych zľavových portálov, kde nám neustále vyskakujú ponuky na výhodné ubytovanie na Liptove. Niet sa čomu čudovať, vždy je tu čo objavovať a čo robiť.

Podcast

Novinkou pre milovníkov tohto regiónu môže byť pomerne novo vytvorený podcast, ktorý je súčasťou projektu #nepoznanyliptov. Dozviete sa tu rôzne zaujímavosti o Liptove. Vypočujete si o rôznych tunajších remeslách, účinkoch rôznych miestnych byliniek, rozhovory so slávnymi liptovčanmi, ale napríklad aj informácie o vzácnych prameňoch a miestach, ktoré sa oplatí vidieť. Týmto spôsobom si môžete dovolenku na Liptove okoreniť a mať vlastného osobného „sprievodcu!

Či už sa chystáte na Liptov po prvý krát, alebo ste stály návštevník, tento podcast je skvelý spôsob ako sa dozvedieť, čo ste predtým možno ani netušili.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*