Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Tradičné hračky ešte nevymreli!

Trendom súčasnosti sú najmä technológie, čo sa prejavilo aj na spôsobe, akým sa dnešné deti zabávajú a trávia čas. V priebehu jednej generácie sa situácia diametrálne zmenila. Zatiaľ čo pred 20, 50 či 100 rokmi bolo bežné a prirodzené vidieť deti hrať sa na dvore, liezť po stromoch či inak šantiť, dnes je to skôr naopak. Deti je potrebné nasilu vyháňať od obrazoviek tabletu alebo mobilného telefónu, aby išli aspoň na chvíľu von na vzduch. Ako však okrem nátlaku motivovať deti, aby odložili obrazovky a išli sa hrať von? Spôsobov je viacero. Jedným z nich sú tradičné detské hračky pre chlapcov či dievčatá.

V období jesene môžete svoje ratolesti obdarovať napríklad šarkanom. Táto jednoduchá hračka predstavuje časom overenú zábavu. Ide o cenovo dostupnú hračku, ktorú kúpite takmer v každom hračkárstve či papiernictve. Pokiaľ chcete pre svoje deti niečo modernejšie, vyskúšajte kúpiť vrtuľník na diaľkové ovládanie. Podobne ako šarkan lieta, no nie je závislý na počasí a aj jeho ovládateľnosť je lepšia.

Pridajte sa k deťom

Choďte deťom príkladom a hrajte sa s nimi! Vráťte sa nachvíľu do detských čias, kedy boli starosti dospelého života veľkou neznámou. Pokiaľ deti vidia rodičov po práci stále pozerať na televíziu alebo do mobilu, prirodzene len opakujú to, čo vidia. Ak ich však zoberiete von a budete sa im venovať a ukážete im iný spôsob zábavy, určite si ho postupne obľúbia a už ich viac nebudete musieť von posielať nátlakom.

Prechádzka v prírode len prospeje

Vám takýto oddych a čas strávený s deťmi takisto len prospeje. Nemusíte sa však len hrať, možností je viacero. Prechádzka v lese alebo malá turistika ukážu deťom krásu prírody a vybudujú v nich pozitívny vzťah k životnému prostrediu a prírode. Ako dobre vieme, budovať v mladej generácii pozitívny vzťah a dôraz na životné prostredie je v súčasnosti dôležitejšie, ako kedykoľvek predtým.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*