Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Telefóny, dobrý sluha, zlý pán

Mobilné telefóny nás spájajú s ľuďmi, ktorí sa môžu nachádzať až na opačnej strane našej zemegule. No nie vždy tomu bolo tak. História mobilných telefónov siaha do minulého storočia. Prvé telefóny sa nachádzali len v autách, keďže bola potrebná veľká energia na ich fungovanie. Samotné fungovanie mobilných telefónov vedeli zabezpečiť jedine batérie v automobiloch, to je dôvod, prečo sa nachádzali len v autách.

Martin Cooper, ktorý pracoval ako vývojár vo firme Motorola sa rozhodol tento vtedajší trend zmeniť, a tak Motorola priviedla na trh prvý vreckový mobilný telefón vážiaci približne jeden kilogram, ktorý bol však prenosný a schopný vás telefonicky spojiť s inými ľuďmi. Martin Cooper predviedol pred publikom ľudí po prvýkrát hovor cez mobilný telefón. Naozaj prielomová udalosť. Vtedajšie telefóny fungovali „len“ na uskutočňovanie hovorov a ich ďalšie funkcie viseli vo vzduchu.

Boli aj sú dobrým sluhom, prečo sú teda zlým pánom?

Mobily už dnes neponúkajú len možnosť volania, ale aj hranie hier, fotenie tých najkvalitnejších fotografií, dokonca existujú aj praktické dual sim telefóny. To znamená, že máte v telefóne dve SIM karty a môžete si vybrať, z ktorej z nich chcete uskutočniť hovor.

Čo je teda kameňom úrazu dnešných mobilov? Sledovanie sociálnych sietí. Tieto sociálne siete sa pre nás stali akousi virtuálnou realitou. Každý pridáva fotky zo svojich dovoleniek, momentky zo svojich šťastných chvíľ, fotky z fitness centier. Jednoducho chcú navodiť pocit dokonalosti. No povedzme si pravdu, kto sa doma poháda s manželkou a zavesí to na Instagram? Pravdepodobne nikto. Treba si uvedomiť, že to, čo na vás vyskakuje zo sociálnych siete je na míle vzdialené od reality.

Nesnažte sa mať čo najviac followerov získaných prehnanou dokonalosťou. Snažte sa mať dostatok priateľov, udržiavať si vzťahy zo svojou rodinou v reálnom živote, lebo to je to, na čom naozaj záleží. Záleží na aktívnom čase, ktorí investuješ do svojich blízkych. Nezabúdajme teda na ľudí, ktorí sú okolo nás, len preto, lebo sa budeme chcieť zapáčiť iným presviedčaním samých seba, že nás život je dokonalým.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*