Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Sú problémy s ejakuláciou len v hlave?

Muži majú dva typy problémov s ejakuláciou – buď ide o známu predčasnú ejakuláciu, alebo naopak vyvrcholenie nie a nie prísť. Zatiaľ čo v prvom prípade partnerka ostáva neuspokojená, v prípade druhom môže dôjsť k sexuálnemu maratónu, čo môže občas niektorým partnerkám taktiež nevyhovovať.

V prípade, že partnerovo vyvrcholenie prichádza predčasne, jednou z možností ako riešiť tento problém je dosiahnuť prvé vyvrcholenie ešte pred samotným stykom. Ďalšie vyvrcholenie by tak malo prísť až neskôr a partnerova výdrž sa tým predĺži. Pokiaľ tento spôsob nezaberá, na trhu existujú rôzne prípravky, ktoré účinne odďaľujú ejakuláciu a obaja partneri tak majú dostatok času na dosiahnutie uspokojenia.

Pokiaľ problém spočíva v neskorej ejakulácii, stojí za zváženie, či ide vôbec o problém a či je potrebné ho riešiť. Väčšinou ide o schopnosť muža regulovať ejakuláciu a dosiahnuť ju až v momente, kedy sa sám rozhodne. Potom je to už len o dialógu a vzájomnej dohode medzi partnermi.

Má predčasná ejakulácia vplyv na erekciu?

nepríjemných problémoch s erekciou sa toho už veľa napísalo. Aký vplyv má však predčasné vyvrcholenie muža na erekciu? Pokiaľ k vyvrcholeniu dôjde príliš skoro, alebo preventívne ešte pred pohlavným stykom, môže sa stať, že počas ďalšieho „kola“ muž nedosiahne úplnú erekciu, alebo sa erekcia vôbec nedostaví.

V hre je viacero faktorov, ako životospráva, stres, šikovnosť partnerky a podobne. Pokiaľ u muža problémy s erekciou dlhodobo pretrvávajú, môžu indikovať zlý zdravotný stav alebo nevyváženosť hormónov v tele. V tomto prípade odporúčame vyhľadať odbornú lekársku pomoc a zistiť tak, čo je vo veci. Muži sa často zdráhajú tejto návštevy lekára, predsa len ide o intímnu tému a ich mužstvo. Lepšie riešenie je však ťažko nájsť. Zdravý sexuálny život je dôležitý pre pohodu vo vzťahu a psychické zdravie.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*