Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Rozšírenie nového spôsobu šifrovania nie len pre WhatsApp

Spoluzakladateľ WhatsApp sa domnieva, že používanie šifrovaných komunikačných nástrojov sa v budúcnosti zvýši.

„Vzdelanie v tejto oblasti celosvetovo rastie,“ hovorí Brian Acton, ktorý opustil WhatsApp v roku 2018 a teraz predsedá neziskovej nadácii Signal Foundation, ktorá propaguje open source, end-to-end šifrovanie správ.

V 90. rokoch sme všetci dostali rovnaké e-maily s podvodom a všetci sme sa ich naučili ignorovať. Dnes sa súkromie stáva oveľa častejšie diskutovanou témou. Ľudia kladú otázky o ochrane osobných údajov a chcú, aby sa do podmienok služby začlenila bezpečnosť a ochrana osobných údajov.

Spoluzakladateľ WhatsApp začal v roku 2013 pracovať spolu so spoluzakladateľom Signal Moxie Marlinspike, keď začali proces začlenenia šifrovania end-to-end do WhatsApp. Nastal správny čas, hovorí Acton. WhatsApp mal 400 miliónov používateľov. Keď stále viac ľudí začalo využívať túto službu, WhatsApp upozornil úradníkov činných v trestnom konaní. Zahájili sa predvolania na informácie o používateľovi. Acton sa obával, že WhatsApp sa zmení na značkovaciu šnúru pre hromadné sledovanie.

Propagáciou súkromia a anonymity v komunikácii čelil Acton kritike za poskytovanie rovnakých služieb nielen poctivým občanom, ale aj temnej strane – zločincom a iným kriminálnym aktivistom. Acton trval na svojom a uprednostňoval sprístupnenie služby bez toho, aby kontroloval, kto ju môže použiť.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*