Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Prírodné materiály nikdy neomrzia!

Prírodné materiály sú dominantným materiálom už mnohé desaťročia. Nie len že sú krásnymi a luxusnými materiálmi ba čo viac, sú aj praktickým materiálom. Čiže je viac ako zrejmé, že organické materiály vyhrávajú v oboch smeroch: estetika a praktickosť.

Na stavbu domov sa využíva rovnako drevo, v tom prípade hovoríme o drevostavbách. Návrat k prírodným materiálom bolo asi to najlepšie čo nám mohla moderná doba priniesť. Čo to vlastne tie drevostavby sú? Jedná sa o nízkoenergetické, pasívne, ekologické drevostavby.

Ak dlho snívate nad svojim rozprávkovým domom, tak drevostavby sú presne to, čo naplní vaši predstavu o dokonalom inovatívnom a ekologickom bývaní. Za pomoci týchto drevostavieb sa vaše sny premenia na realitu.

Domov je to, po čom piští vaše srdce

Už dlhú dobu snívate o krásnom dome, ktorý bude korešpondovať vašim predstavám z detstva? Premeňte svoje dávno zasiate túžby na realitu a pozbierajte svoju úrodu! Dnes sa pozrieme na krásu drevodomov, ich výhody a nevýhody.

Začnete tým, že si zadefinujeme samotný pojem: drevovom. Drevodom môžeme označiť aj pojmom montovaný dom. V podstate hovoríme o montovaných ekologických nízkoenergetických a pasívnych drevostavbách.

Výhody montovaných domov:

 • Rýchla výstavba
 • Ušetrené financie
 • Výborné tepelnoizolačné vlastnosti
 • Ekologickosť stavby
 • Možnosť kompletnej výstavby domu na kľúč

Nepriatelia montovaných domov:

 • Vlhkosť
 • UV žiarenia

Nenechajte sa však odradiť týmito dvomi aspektami. Každý problém sa dá riešiť! Ak chcete zatočiť s vlhkosťou, tak sa zamerajte na kvalitné vetranie, ktoré bude navrhnuté hneď pri výstavbe domu. Rovnako aj proti UV žiareniu existuje nespočetné množstvo obranných mechanizmov.

 

  Pridať komentár

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená*