Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Prehľad prilieb na motorku – vyberte si tu správnu

Pravdepodobne najdôležitejšou časťou bezpečnostného vybavenia pri jazde na motocykli je prilba. Každoročne zachránia množstvo ľudských životov. Žiaľbohu stále je dosť aj tých, ktoré by potencionálne zachránené byť mohli, žiaľ nie každý berie prilbu na motorku s dostatočnou vážnosťou.

V obchodoch môžete nájsť skutočne veľa kvalitných prilieb na motorku – v rôznych tvaroch, farbách a s rôznymi vylepšeniami. Taktiež existuje viacero druhov prilieb, pričom každý odpovedá inému štýlu jazdy a motorky.

Integrálna prilba

Tento typ prilby zabezpečuje pokrytie celej hlavy a krku, preto sa považuje za najbezpečnejší typ motocyklovej prilby. Charakteristickým znakom integrálnych prilieb je pevná brada, ktorá je kľúčovým bezpečnostným prvkom. Ostatné typy prilieb nechávajú bradu často odkrytú, čo môže byť občas rozhodujúce. Práve ochrana brady a čeľuste robí z tohto typu ten najbezpečnejší. Príkladom spoľahlivých integrálnych prilieb z kvalitných materiálov sú moto prilby HJC.

Otvorené prilby alebo prilby na skúter

Tento typ prilby na motorku pokrýva iba temeno hlavy a oblasť od čela po obočie. V porovnaní s integrálnou prilbou poskytuje tento typ len čiastočnú ochranu. Výhodou je lepšie prúdenie vzduchu. Tieto prilby sú obľúbené predovšetkým u majiteľov skútrov, ktorí jazdia prevažne po meste v nižších rýchlostiach. Pokiaľ sa rozhodnete pre otvorenú prilbu informujte sa, či je vybavená ochranným štítom alebo sklom. Pokiaľ nie je, budete potrebovať ochranu očí vo forme ochranných okuliarov.

Off-road prilby

Prilby do terénu sú navrhnuté a prispôsobené na jazdu mimo ulíc. Prašné cesty alebo husté lesy sú presne tým prostredím, ktoré im sedí najviac. Charakteristickým znakom je vytŕčajúci šilt, ktorý chráni pred priamym nárazom do hlavy. Takisto sa dôraz kladie na ochranu brady. Off-road jazdci často nejazdia v tak vysokých rýchlostiach ako tí na cestách, nebezpečenstvo je vzhľadom na terén veľmi vysoké. Preto aj tu je potrebné zvoliť kvalitnú prilbu z pevného materiálu.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*