Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Potláčanie reklamných predmetov jednoducho

Vo fyzike ju možno opísať ako fázovú alebo skupenskú premenu látok. Je to premena látky z pevného skupenstva priamo na plynné skupenstvo, čiže bez toho, aby prechádzala kvapalným skupenstvom. Opačným dejom k sublimácií je desublimácia.  Z iného hľadiska sublimáciu možno opísať ako techniku transferovej tlače. Hovorovo sa používa názov farbenie. Je to veľmi jednoduchá a účinná metóda digitálnej tlače. Zvyčajne sa využíva na prenos obrazu polymérneho substrátu alebo prenos kvalitnej grafiky.

Ako funguje sublimácia?

Tlač sa uskutočňuje pomocou profesionálnych sublimačných farieb. Sublimácia alebo sublimačná tlač sa objavila už v minulom storočí. Pomocou tejto tlače dosiahnete výrazných a stálych farieb pri relatívne nízkych nákladoch. Motívy alebo aj logá potlačené sublimáciou sú odolné proti oderu. Túto vlastnosť majú materiály so sublimačnou potlačou práve kvôli tomu, že obraz nie je len na povrchu, ale pigmenty zasahujú až do hĺbky materiálov.

Na aké materiály je možné využiť tento druh tlače? Predovšetkým na špeciálne upravené hrnčeky pre sublimáciu, textilný a odevný dizajn, textílie z polyestru alebo jeho zmesí, športové dresy, lôžkoviny, tričká a mnohé ďalšie predmety slúžiace na reklamu. Táto tlač má skvelé zachovanie detailov a je nebadateľná na dotyk. Je možné dávať sublimačné hrnčeky do umývačky? Áno, tieto hrnčeky môžete dávať bez problémov do umývačky a aj textil s touto potlačou do práčky. Na sublimáciu sa používajú profesionálne termolisy.

Termolisy pre tú najpútavejšiu reklamu

Termolisy alebo aj tepelné lisy, sú zariadenia, ktoré pri tlači kombinujú využitie tepla a tlaku. Okrem bežného papiera dokážete pomocou termolisov potlačiť aj napríklad umelé materiály: polyester, polypropylén. Tieto lisy sa teda používajú na potlač odevov. Dokážu zvolený motív umiestniť aj na čiapku, bundy. Nie je to však ich jediná funkcia. Špeciálne navrhnuté lisy sa používajú aj na potlač hrnčekov a dosiek na puzzle.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*