Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Dekorácie do obývačky – možností je skutočne veľa

Obývačka je miestnosť , v ktorej tradične trávime asi najviac času. Či už ide o spoločné chvíle s rodinou, kamarátmi, alebo večerný oddych pri televízií. To je hlavný dôvod, prečo je potrebné dbať na jej zariadenie. Je dôležité, aby sme v obývačke dokázali nájsť zaslúžené pohodlie a stala sa pre nás miestom kde dokážeme jednoducho vypnúť a oddýchnuť si.

Pokiaľ chcete, aby obývačka pôsobila príjemným dojmom, mali by ste sa vyhnúť krikľavým farbám stien a prílišnej extravagancie, ktoré nemusí byť každému pochuti. Taktiež je dobré myslieť na doplnky, ktoré veľkým podielom dotvárajú interiérový dizajn miestnosti.

Sedacia súprava je základ každej obývačky

To, že sedačka je základným prvkom každej obývačky asi netreba hovoriť. Pri výbere buďte obozretní, pretože  ide väčšinou o väčšiu investíciu, ktorá sa nerobí každý mesiac ani rok. Sedačku v byte či dome používate takmer každý deň, preto by mala poskytovať potrebný komfort.

Zaujímavou dekoráciou sedacích súprav sú poťahy, ktoré ponúkajú zaujímavý vzhľad ako aj praktickú ochranu povrchu sedačky. Na dekoráciu môžete využiť napríklad farebné vankúše rôznych rozmerov a tvarov.

Steny zívajúce prázdnotou – čo s nimi?

Pokiaľ chcete dosiahnuť aby Vaša obývačka pôsobila kompaktne, je dôležité, aby jednotlivé časti nábytku ladili spolu s bytovými doplnkami a vzájomne do seba zapadali. Práve stena je tým priestorom, ktorý by nemal byť podceňovaný a možnosti by sa tu mali využiť naplno. Kľúčové však je dobre odhadnúť vkus, pretože nie je dobré ani ak sú steny príliš prázdne, ani príliš plné. Pre niektoré izby môže byť vhodným riešením travertínový obklad.

Najčastejšou dekoráciou stien sú pravdepodobne obrazy. Pri výbere obrazu je potrebné si dôkladne overiť, či obraz nie je len nejakou napodobeninou alebo zväčšeným plagátom či fotkou. Takýto obraz potom môže v obývačke pôsobiť viac gýčovo, ako umelecky. Jedným zo spôsobov oživenia steny je zavesenie hudobného nástroja – najčastejšie gitary. Pokiaľ doma nejakú máte, nebojte sa ju použiť aj ako dekoráciu!

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*