Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Pečiete? Toto by nemalo chýbať vo Vašej výbave

Pečenie je krásna záľuba, pri ktorej človek nie len zrelaxuje, ale aj poteší a nakŕmi svojich blízkych sladkými maškrtami. Táto aktivita patrí neodmysliteľne ku všetkým veľkým sviatkom, akými sú napríklad Vianočné či Veľkonočné sviatky, no nájdu sa medzi nami milovníci pečenia, ktorí pečú pravidelne každý víkend. Tento článok je venovaný tak príležitostným ako aj polo profesionálnym cukrárom. Čo všetko by ste mali mať vo svojej výbave na pečenie aby bol výsledok podľa Vašich predstáv?

Formy a plechy

Základom pre dosiahnutie správneho tvaru koláča, zákusku, torty alebo bábovky sú tie správne formy a plechy. Čím viac plechov a foriem máte, tým viac možností máte k dispozícii. Vo výbave profesionálnych cukrárov nájdete desiatky rôznych plechov a foriem, pričom každý má svoj účel a úlohu. Vyrábajú sa prevažne z teflónu a kovu, no nájdete aj silikónové či porcelánové formy a plechy.

Kuchynské váhy

Kto sa vyzná v pečení vie, aká je v kuchyni dôležitá spoľahlivá a presná ciachovaná váha. Ingrediencie do pečenia je potrebné pridávať v presnom množstve a presne na to slúžia kuchynské váhy.

Samozrejme, nároky nie sú až tak vysoké ako pri výbere laboratórnej váhy, no aj tak by ste na kuchynskej váha šetriť nemali. Zopár gramov sem, zopár gramov tam, a koláč môže mať zrazu úplne inú chuť.

Pomôcky na pečenie

Existuje množstvo rôznych pomôcok, ktoré Vám uľahčia a spríjemnia pečenie. Ide napríklad o rôzne vykrajovače, servírovacie sety, sety na zdobenie, maslovačky a podobne. Praktickým pomocníkom pri pečení je tiež digitálny kuchynský teplomer, vďaka ktorému viete kedykoľvek rýchlo skontrolovať, či je teplota pečenia správna.

Často sa zaobídete aj bez väčšiny týchto pomôcok, no pokiaľ máte pečenie skutočne radí, s poriadnou výbavou môžete dosiahnuť vyšší level pečenia. Je to podobné ako s rôznymi inými koníčkami či záľubami, dá sa to robiť aj so základným vybavením, no pokiaľ sa chcete naďalej zlepšovať a napredovať, neurobíte chybu, pokiaľ investujete do kvalitného vybavenia a príslušenstva.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*