Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Od nahoty k štýlu

Poďte sa s nami pozrieť na rýchly sumár histórie textílie. Tá siaha už do dávnych rokov. Môžeme sa vrátiť až na počiatok našej civilizácie, keď si začali ľudia uvedomovať, že by nemali ostávať nahými. Chceli určité miestach na ich telách niečím prekryť. A práve tam sa začína história textilu. Na úplnom začiatku sa ľudia snažili prekryť svoje citlivé miesta šupkami alebo listami od stromov. Neskôr sa snažili vymyslieť niečo pohodlnejšie a stabilnejšie. Dôležitým míľnikom na ceste za oblečením aké poznáme dnes je práve vlákno.

A dnes je to už naozaj tak, že ľudia nepoužívajú kusy látok len ako materiál na prekrytie intímnych partií na telo. Dnes sa oblečením vyjadruje štýl a niekedy aj osobnosť daného človeka. Výber na trhu s oblečením je naozaj široký. No samotný základ oblečenia naďalej ostáva ten istý. Je ním látka. Výber dekoračnej látky metráž by sa mal odvíjať na základe týchto faktorov: kvalita látky, gramáž, pevnosť, farebnosť, dĺžka, materiál. Tento samotný výber v prvom rade závisí od toho, čo budete šiť.

Ďalším aspektom, ktorý treba brať do úvahy je štýl nanesenia vzoru na látku. Môžete sa jednať o vzor, ktorý je vytkaný alebo o taký, ktorý je na látku natlačený. Potlačené látky sa využívajú častejšie ako látky tkané. Látky s natlačeným vzorom sú lacnejšie, ale na druhú stranu majú kratšiu životnosť.

Molitan náš každodenný

Možno ani len netušíte ako sa naozaj na dennej báze stretávate s týmto materiálom. Multifunkčný molitan je materiálom, ktorý sa využíva na tých najrôznejších predmetoch, s ktorými sa stretávame každý jeden deň.

Ak už spíte na molitanovom matrici, umývate riad molitanovými hubkami. Molitan sa dokonca využíva aj ako zvuková ochrana. Máte kapelu/ hráte na hudobný nástroj/ vaše deti sú príliš hlučné? Ak sa niektorí z vašich susedov sťažujú na jeden z týchto bodov, tak možno je na čase vsadiť na zvukovú izoláciu.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*