Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ocitli ste sa bez možnosti pripojenia na kanalizačnú sieť?

Neraz sa stáva, že ľudia až po zakúpení pozemku alebo nehnuteľnosti zisťujú rôzne komplikácie s tým spojené. Jedným z týchto prípadov je absencia možnosti pripojenia na kanalizačnú sieť, čo predstavuje zásadný problém a nezostáva, len vyriešiť otázku odpadu inak.

Presne v týchto prípadoch môže byť tým najlepším a najvýhodnejším riešením žumpa. Existuje množstvo rôznych typov žúmp, pričom častou voľbou sú betónové žumpy. Tieto žumpy sú hermeticky uzavreté, teda izolované od vonkajšieho prostredia a samozrejme nepriepustné. Nejde pritom len o zabudnuté dedinky, kde sú tieto žumpy potrebné. Bežne môžete napríklad natrafiť na betónové žumpy v Trenčíne.

Betónové žumpy a ich konštrukcia

Žumpa sa skladá z betónovej konštrukcie a ďalšieho príslušenstva, medzi ktoré patrí napríklad betónový komín alebo bezpečnostný betónový poklop. Mimoriadne dôležitý je spomínaný bezpečnostný betónový poklop, ktorý zabraňuje tomu, aby sa do vnútra žumpy dostali nečistoty z vonkajšieho prostredia. Taktiež slúži na odsávanie žumpy pomocou špecializovaného fekálneho vozu.

Mnoho miest má stále nedostatočnú kanalizačnú sieť a práve betónové žumpy sú častým riešením. To platí napríklad aj pre žumpy v meste Čadca. Záujemcovia o žumpu by sa mali vopred informovať o všetkých možnostiach a cene. Taktiež je potrebné nájsť spoľahlivú firmu, ktorá montáž betónovej žumpy zabezpečí.

Jednokomorové vs. dvojkomorové žumpy

V ponuke špecializovaných predajcov často nájdete jednokomorové a dvojkomorové betónové žumpy. Výhoda dvojkomorovej žumpy je, že ide o určitý typ bezúdržbovej čističky. Cena dvojkomorovej žumpy je o niečo vyššia ako jednokomorovej a ich kapacita spravidla tiež. Odporúčame sa preto poradiť so špecializovanou firmou, ktorá vám navrhne riešenie vhodné pre konkrétnu nehnuteľnosť.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*