Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ktorý typ obkladov je vhodný na použitie do interiéru?

Čoraz častejšie ľudia siahajú po rôznych typoch interiérového obkladu. Samotné maľovanie stien už nestačí, najmä v miestnostiach ako obývačka alebo kuchyňa. Zatiaľ čo v kuchyni sa obklady využívajú predovšetkým z praktických dôvodov ako jednoduché čistenie a údržba, v obývačke ide o dekoratívny prvok, ktorým stenu zdobíme.

V obývačke sa interiérový obklad používa najčastejšie na stenu za televízorom, prípadne ako ozdobenie krbu. Použiť obklad na všetky steny miestnosti by mohlo vo výsledku vzbudiť jaskynný dojem, preto aj tu platí, že menej je niekedy viac. Nech už ide o akúkoľvek miestnosť, obklad by mal ladiť s celkovým farebným a doplnkovým usporiadaním izby, ako aj s použitou interiérovou dlažbou.

Travertínový obklad je obľúbená klasika

Štýlovo a decentne pôsobí stena obložená kvalitným travertínovým obkladom. Taktiež so sebou prináša závan luxusu a to aj napriek tomu, že jeho cena nie je až tak vysoká. Travertín je jednoduchý na údržbu, ponúka dlhú životnosť a jeho design je nadčasový. Vybrať si môžete buď štandardné veľkoformátové obklady alebo náročnejšie riešenie vo forme travertínovej mozaiky. Zhotovenie mozaiky je náročnejšie a nákladnejšie.

Alternatíva ku kamennému obkladu v podobe tapety

Pokiaľ hľadáte najjednoduchšie a najmenej nákladné riešenie, môže siahnuť po tapetách v 3D formáte. Tieto tapety pôsobia skutočne dôveryhodne a často sú na nerozoznanie od kamenného obkladu. Dôležité je však vybrať kvalitnú tapetu, pretože tie najlacnejšie a najmenej kvalitné často pôsobia na prvý pohľad gíčovo a nekvalitne.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, dôležité je to neprehnať a využiť interiérový obklad stien ako decentný doplnok. Zakomponovať môžete aj rôzne nástenné svietidlá, ktoré osvetlia časť steny a dodajú miestnosti príjemný nádych a teplo domova. V prípade, že si nie ste istý, poraďte sa s interiérovým dizajnérom.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*