Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ktorý materiál podlahy sa hodí do Vášho bytu?

Staviate, renovujete alebo prerábate? Potom Vám tento článok môže pomôcť. Bližšie sa pozrieme na výber správnej podlahy do bytu či domu. Samozrejme, výber podlahy sa odlišuje podľa miestnosti. Kuchyňa, obývačka či kúpeľňa – pre každú miestnosť je potrebné zvážiť dané špecifiká a prispôsobiť tomu výber podlahy.

Vstupná chodba

Chodba je prvá miestnosť, ktorú návštevníci Vašej domácnosti uvidia. Mala by preto pôsobiť v rámci možností upraveným a reprezentatívnym dojmom. Veľký luxus tu však nie je potrebný, ba naopak, drahá podlaha na chodbe je zbytočná. Okrem reprezentatívnosti je dôležitá odolnosť voči mechanickému poškodeniu a nenáročná údržba. Podlaha v chodbe prichádza často to kontaktu s vodou a nečistotami. Vyhnite sa preto zbytočne vysokým investíciám a stavte na praktickosť. Vhodnými materiálmi pre podlahu do chodby sú dlažba, kameň, linoleum alebo liate podlahy.

Obývačka

Miestnosť rodinnej pohody. Tu trávime čas s našimi najbližšími, ale vítame a hostíme tu aj rôzne návštevy. Preto je dôležité pri výbere podlahy zohľadniť dizajnové hľadisko. Podlaha by mala byť príjemná nie len na pohľad, ale aj na dotyk. Vhodným a trendy materiálom je laminát. Ponuka laminátových podláh je skutočne široká. Obľúbená je napríklad štýlová podlaha Herringbone.

Pokiaľ dostáva podlaha vo Vašej domácnosti zabrať, mali by ste staviť na odolnosť. Čo sa týka laminátu je  mimoriadne odolná laminátová podlaha Balterio. Laminát samozrejme nie je jediný vhodný materiál, môžete zvoliť aj dlažbu či kameň. Je to vec vkusu a štýlu

Kuchyňa

Pri výbere podlahy do kuchyne by mala byť prioritou jednoduchá údržba a odolnosť voči padajúcim predmetom, či rozliatym tekutinám. Vhodným materiálom tak môže byť napríklad linoleum, korok alebo klasická pevná dlažba. Veľké investície tu takisto nie sú potrebné, vzhľadom na to, že aj odolná podlaha sa v kuchyni skôr či neskôr poškodí.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*