Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Hľadáte náhradné diely do vašej domácnosti?

Originálne náhradné diely pre domácnosť Bosch a Gorenje vám napomôžu pri údržbe vašich domácich zariadení. Nemusíte zbytočne platiť opravu vašich spotrebičov, stačí objednať diel a niekedy si to dokážete opraviť aj sami.

Náhradné diely Bosch

Náhradné diely pre značku Bosch, najmä práčky alebo iné menšie domáce spotrebiče nájdete v mnohých internetových alebo kamenných obchodoch. Diely môžu sedieť aj na iné značky, mnoho je kompatibilných so značkou Beko.

Náhradné diely Gorenje

Značka Gorenje dominuje predovšetkým pri sporákoch a rúrach. Jedným z náhradných dielov je ohrievacie teleso – špirála, ktorá sa v rúre mení najčastejšie. Mnoho dielov je rovnakých ako pri značke Mora, keďže Gorenje túto značku odkúpilo. Gorenje je aj veľký výrobca bojlerov. Náhradné diely Gorenje disponujú predovšetkým kvalitou.

Vodný kameň ako ničiteľ spotrebičov?

Vodný kameň je vyzrážaný povlak uhličitanu vápenatého, ktorý sa usádza na stenách nádob alebo potrubí, ktorými je vedená alebo predovšetkým zahrievaná a potom ochladzovaná tvrdá voda, ktorej teplota je nižšia ako 100 °C.

Tvorba vodného kameňa je spôsobená zmenou rovnováhy medzi iónmi kyseliny uhličitej a hydroxidu vápenatého pri zmene teploty a ich vylúčením z vody.

Zamedzovanie tvorby vodného kameňa a jeho odstraňovanie možno riešiť rôznymi spôsobmi

Ako zničiť vodný kameň?

Existuje mnoho prípravkov, ktorými vodný kameň odstránite a tak predídete škode na vašom zariadení. My odporúčame odstraňovač vodného kameňa, vďaka ktorému ušetríte napríklad práve na náhradných dieloch.

Odstraňovač vodného kameňa odstráni už usadený vodný kameň v práčke, viditeľne prečistí bubon a ohrievacie teleso spotrebuje oveľa menej energie. Je to výborný prostriedok na prevenciu proti vzniku plesní, ktoré sa tvoria hlavne na gumených častiach práčky, najmä pri častom praní na nízkych teplotách.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*