Header Ad

Most Viewed

Kategórie

GPS monitoring Vám poskytne detailný prehľad o vozom parku

GPS monitoring, tiež známy ako GPS tracker je praktickým pomocníkom pre majiteľov automobilov. Slúži na diaľkové monitorovanie pohybu vozidla a chráni ho tak pred odcudzením alebo zneužívaním. Kde však obľúbený GPS tracker skutočne exceluje je zabezpečovanie a monitorovanie celých vozových parkov, najmä tých firemných.

Pokiaľ je súčasťou Vašej firmy rozsiahly vozový park, určite sami dobre viete, že precízne odkontrolovanie jázd len pomocou dobre známej knihy jázd, prípadne iného zastaralého spôsobu, nie je vôbec jednoduché a ani praktické.

GPS monitoring Vám umožní odkontrolovať presnú trasu vozidiel, čas jazdy, dĺžku státia a podobné užitočné parametre. Vďaka tomu môžete zamedziť zneužívaniu firemných automobilov na súkromné účely alebo aktivity, ktoré nemajú s tými firemnými nič spoločné.

Intuitívna aplikácia a generovanie knihy jázd

Súčasťou tohto monitoringu je aplikácia, vďaka ktorej viete pár kliknutiami zistiť presnú polohu každého vozidla, jeho aktuálnu rýchlosť pokiaľ je v pohybe a smer jazdy. Ďalším bonusom je automatické generovanie knihy jázd na základe zhromaždených dát, ktoré podliehajú archivácii.

Ako to funguje?

Monitorovanie vozového parku funguje na jednoduchom princípe. Do každého vozidla sa umiestni digitálny GPS lokátor, ktorý prostredníctvom GPS signálu vysiela všetky potrebné dáta na server, kde sa dáta spracujú a rýchlosťou blesku následne odosielajú do aplikácie, kde ich užívateľ má k dispozícií v prehľadnej forme.

Len ťažko v súčasnosti nájsť lepšie a spoľahlivejšie riešenie pre kontrolu vozového parku ako je práve GPS monitoring. Nemej dôležitou funkciou je ochrana proti odcudzeniu vozidla, resp. možnosť jeho okamžitého lokalizovania. Túto funkciu oceníte nie len pri firemných, ale aj súkromných vozidlách. Bezpečnostné systémy je možné preraziť, no pokiaľ máte v aute umiestnený GPS lokátor, vystupovať ho bude hračka.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*