Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Cestoviny vám môžu pomôcť schudnúť!

Dobré správy, milovníci cestovín! Zatiaľ čo uhľohydráty sú často jednou z prvých vecí, ktoré ľudia vylučujú zo svojho jedálnička keď sa snažia schudnúť, nový výskum ukázal, že cestoviny vám v skutočnosti môžu pomôcť schudnúť ako súčasť zdravej výživy.

Napriek tomu, že cestoviny sú zvyčajne považované za chudnutiu „škodlivý“ uhľohydrát, majú nízky glykemický index. To znamená, že v porovnaní s inými uhľohydrátmi, ako je napríklad biely chlieb, ovplyvňujú hladinu cukru len minimálne. Vedci z Nemocnice sv. Michala v Toronte zistili, že účastníci, ktorí jedli cestoviny spolu s diétou s nízkym glykemickým indexom, skutočne schudli.

Konzultant v nemocnici sv. Michala a hlavný autor štúdie, dospel k záveru: „Štúdia zistila, že cestoviny neprispeli k prírastku hmotnosti alebo zvýšeniu telesného tuku. Analýza skutočne ukázala malú stratu hmotnosti. Takže teraz už bez obáv môžeme s istotou povedať, že cestoviny nemajú nepriaznivý vplyv na výsledky telesnej hmotnosti, ak sa konzumujú ako súčasť zdravého stravovacieho návyku. “

Predtým, ako sa prejete cestovinami, je však potrebné poznamenať, že stále treba dbať na celkové zloženia jedálnička. Pozor teda na to, s čím tieto cestoviny podávate. Ideálne je k cestovinám pridať poriadnu dávku zeleniny, prípadne zvýšiť príjem bielkovín vo forme syra či tuniaka. Výber je na vás, dôležité je však mať vyváženú stravu vo všetkých ohľadoch. To platí aj pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Nadmerným obmedzením výživných potravín si môžete skôr ublížiť ako pomôcť.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*