Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Aktívne dochádzanie do práce či školy vás dostane do formy!

Väčšina z nás by chcela byť fit a vo forme. Chcieť a hovoriť o tom je ľahké, no vykonávať pohybové aktivity a dosiahnuť skutočné výsledky je často krát ťažšie, ako by sa mohlo zdať. Štúdie hovoria, že vytvorenie zvyku trvá 3 mesiace. Ak sa teda dokážete držať fitness plánu dostatočne dlho, je pravdepodobné, že sa cvičenie a pohyb stane vašou každodennou rutinou. V praxi to znamená, že sa do týchto aktivít nebudete musieť ďalej nútiť a vykonávať ich budete automaticky. Začiatky sú však ťažké.

Jedným zo spôsobov, ako dostať pohyb do svojho každodenného kolobehu je aktívne dochádzanie do práce či do školy. Možno vám to znie zvláštne, no zamyslite sa. Práca či škola je už teraz súčasťou vášho dňa a chodíte tam takmer automaticky. Prečo teda nespojiť príjemné s užitočným, respektíve nevyhnutné s užitočným? Nemusíte sa rozhodovať, nemusíte si vymýšľať, dokonca ani hľadať čas na cvičenie.

Beh do práce?

Ak nie ste zvyknutí bežať, potom môže byť myšlienka ranného behu do práce strašidelná a nepohodlná. Je však neuveriteľné, ako rýchlo sa beh stáva ľahším a príjemnejším. Beh je vhodný najmä pre ľudí, ktorý do práce či školy dochádzajú kratšie vzdialenosti. Nie je potrebné šprintovať a prísť do práce mokrý ako myš, počíta sa aj rýchla chôdza. Nechápavé pohľady kolegov sa časom zmenia na záujem a obdiv. Buďte inšpiráciou pre ostatných!

Bicykel šetrí čas aj peniaze

Ak bývate príliš ďaleko od kancelárie, aby ste zvážili beh, jazda na bicykli je skvelou alternatívou. Ak ste v cyklistike nováčikom, urobte si čas na to, aby ste si medzi domom a kanceláriou našli cestu bez dopravy alebo aspoň s obmedzenou dopravnou premávkou, aj keď to znamená menšiu obchádzku. V porovnaní s autom je prevádzka bicykla podstatne lacnejší a v rannej špičke často aj rýchlejší spôsob dopravy.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*