Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ako vybrať toner do tlačiarne?

Pravdepodobne ste momentálne v situácii, kedy vám na tlačiarni svieti červená kontrolka. Tá signalizuje to, že tlačiarni chýba farba. Prinášame vám tipy, ako si vybrať ten najlepší toner do vašej tlačiarne.

Pomer ceny a kvality

V niektorých prípadoch skutočne platí, že kvalita tonera sa odvíja od ceny. Nemusíte však dať za tento produkt celý majetok. V súčasnosti existuje množstvo kvalitných tonerov, ktoré sa nachádzajú v normálnej cenovej hladine. Skvelým príkladom sú napríklad tonery Brother, ktoré sa vyznačujú svojou prémiovou kvalitou.

Riaďte sa typom tlačiarne

Ak si chcete vybrať vhodný toner, je potrebné mať znalosť o vašej konkrétnej tlačiarni. V niektorých prípadoch sa totiž tonery rozlišujú na základe množstva tlače a taktiež frekvencie. Iným prípadom sú však kvalitné tonery Samsung, ktoré sú vhodné výlučne len pre túto značku.

Farebná alebo čiernobiela

Chcete tlačiť farebné alebo len čiernobiele dokumenty? Aj podľa tohto dôležitého faktora sa je potrebné riadiť. Kúpou farebných tonerov Brother dosiahnete rozmanité farby na vašich dokumentoch. V prípade, že si kúpite čiernobiely toner, dokumenty budú rovnako kvalitné, avšak inú farbu ako čiernu neočakávajte.

Tieto tonery sú vhodné do domácnosti, kde nepoužívate tlačiareň až tak často a nepotrpíte si na farebných dokumentoch. Obľúbené tonery Brother v čiernej farbe sú, pochopiteľne, o čosi lacnejšie.

Poraďte sa s odborníkmi

Ak skutočne nie ste technický typ a tieto veci by ste nechali radšej na niekoho skúsenejšieho, poraďte sa s odborníkmi. Tých nájdete v každej elektro kamennej predajni, poprípade ich môžete kontaktovať aj cez konkrétny eshop prostredníctvom mailu. Či už si kúpite klasický toner alebo prémiové tonery Samsung, ktoré sú vhodné pre konkrétnu značku zariadenia, veríme, že si vyberiete správne.

Nezabúdajte si pred kúpou zistiť všetky potrebné informácie o type vašej tlačiarni a taktiež sa neváhajte poradiť so skúsenejšími ľuďmi v tejto oblasti.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*