Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ako vybaviť modernú pracovňu či kanceláriu

Technológia ide dopredu rýchlym tempom, čo sa odráža vo všetkých aspektoch podnikania. Moderná kancelária spred 20 rokov sa už nezhoduje s štandardom modernej kancelárie súčasnosti. Okrem nárokov na technické vybavenie sa čoraz viac šetrí priestorom a nepotrebným vybavením. Zatiaľ čo v minulosti boli kancelária a pracovne ovešané obrázkami a priehradky plné písacích pomôcok, gúm, pravítok a podobne, v dnešnej dobe prevláda jednoduchosť a minimalizmus.

Základnou požiadavkou na moderné kancelárie je efektívne rozmiestnenie jednotlivých elementov. Pokiaľ napríklad pracujete v jednej kancelárii 4, ideálne je mať počítače otočené oproti sebe tak, aby si členovia navzájom nevideli do monitorov, ale naopak, na seba navzájom. To zlepšuje komunikáciu a udržiava určitý level súkromia Vašej obrazovky. Umiestnenie tlačiarne by malo byť ideálne niekde v strede, aby k nej mal každý relatívne jednoduchý prístup. Dôležité je aj správne umiestnenie elektrických zásuviek a káblov. Nechcete predsa na pracovisku neustále zakopávať o predlžovací kábel alebo kábel od internetu. Všetky tieto detaily pomáhajú vytvoriť ideálne prostredie na efektívnu a pohodlnú prácu.

Dostatok úložného priestoru

Napriek rozsiahlej digitalizácii je pomerne stále dostatok ručnej administratívnej práce. Preto je potrebné mať v pracovni alebo kancelárii priestranný stôl. V blízkosti stola je vhodné umiestniť úložný priestor, napríklad policu alebo malý pracovný stôl so šuflíkmi. Rôzne moderné systémy uľahčujú optimálne využitie úložného priestoru, ako napríklad výklopný systém Aventos HK – S. Tento mechanizmus sa vyznačuje jednoduchou inštaláciou a mimoriadne praktickým využitím.

Možností, ako usporiadať Vašu kanceláriu alebo pracovňu je naozaj veľa. Aj tu platí staré dobré „dva krát meraj, raz strihaj“. Nechajte si dostatok času na premyslenie a plánovanie predtým, než s pustíte do samotného zariaďovania a nakupovania.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*