Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ako spevniť stred tela alebo core?

Váš stred tela nie sú len brušné svaly, ale komplexná sieť svalov. Zahŕňa brušné svaly, chrbtové svaly a svaly okolo panvy. V podstate ide o všetky svaly v trupe.

Silný core uľahčuje vykonávanie každodenných aktivít. V podstate takmer každý pohyb vášho tela začína alebo zapája vaše jadro. Silný core vám teda pomáha mnohými spôsobmi.

Silný core vám pomôže zohnúť sa pri práce na dvore, dvíhaní ťažkého nákupu, či predvádzaní tanečných kreácií na firemnom večierku. Vďaka silnému core sa môžete taktiež vyhnúť mnohým komplikáciám, napríklad zabrániť zraneniam chrbta a krku a pomôcť správnemu držaniu tela. Pomáha vzpriamenému a sebavedomému výzoru. Ale čo je dôležitejšie, odborníci na zdravie nám pripomínajú, že dobré držanie tela znižuje stres na chrbtici a pomáha nám dýchať hlbšie.

Ako správne cvičiť core?

Dobrou správou je, že existuje niekoľko jednoduchých základných cvičení. Nemusíte chodiť do posilňovne. Nepotrebujete drahé vybavenie. Svoje jadro môžete posilniť cvičeniami doma, pričom mnoho cvikov vyžaduje len vlastnú váhu. Všetko, čo potrebujete, je pohodlný priestor na podlahe – či už uterák, deka alebo karimatka. Ďalej ešte potrebujete pevnú vôľu, chuť na sebe pracovať a video, ktoré vám vysvetlí základné cviky na stred tela.

Napríklad toto:

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*