Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ako sa účinné zbaviť jaziev po akné?

Akné je nepríjemná záležitosť a každý, kto to zažil určite vie svoje. Stopy a jazvy po akné však môžu zostať dlho potom, čo sa vaša pleť zotaví a zregeneruje. Aj keď jazvy po akné časom prirodzene miznú a zmenšujú, mnoho ľudí by sa ich najradšej zbavilo hneď. Existuje množstvo spôsobov liečby, ktoré môžu pomôcť urýchliť proces. Medzi tie patrí napríklad množstvo mastí, či drahé procedúry v kozmetických salónoch.

Pred rozhodnutím ktorú liečebnú metódu ,je nevyhnutné poznať rozdiel medzi jazvou a „značkou“, aby ste mohli pokožku správne ošetriť. Rozdiel medzi nimi môže byť prekvapivo jemný. Jazva po akné má bielu farbu a pokožka je vyblednutá, zatiaľ čo „značka“, ktorá ešte nebola zjazvená, bude mať červenú a podráždenú farbu.

Laserové ošetrenie

Laserové ošetrenie predstavuje účinný spôsob regenerácie poškodenej pokožky. Laser vytvára malé mikroskopické vrúbky v pokožke, ktoré potom stimulujú produkciu nového kolagénu. Ošetrenie laserom zvoľte iba po konzultácii s odborníkom, pretože výsledky budú závisieť nielen od kvality procedúry, ale aj od stavu vašej pokožky. Na Slovensku nájdete v súčasnosti už viacero kliník, ktoré sa venujú laserovému ošetreniu pleti, a ich prístup je skutočne zodpovedný a kvalitný.

Bio oleje

Jedným z najznámejších liekov na odstránenie jaziev po akné je špeciálny Bio olej. Táto zázračná masť je vyrobená zo zmesi rastlinných extraktov a je určená na zníženie výskytu ľahkých jaziev, ako sú napríklad strie a jazvy po akné. Dostupná je vo väčšine predajní s kozmetikou. Ďalšou výhodou je cenová dostupnosť. Tento prípravok však nie je úplne vhodný pokiaľ stále trpíte akné. Jeho mastná konzistencia sa hodí predovšetkým na liečenie jaziev.

Píling tváre

Píling je neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o pleť. Jeho hlavnou úlohou je odstránenie odumretých buniek z povrchu pleti. Priaznivými účinkami pílingu dochádzka k zjemneniu a vyčisteniu pleti. Do takto vyčistenej pleti sa následne lepšie absorbujú rôzne krémy, pleť pôsobí mladšie a zdravšie. Píling raz za týždeň úplne stačí. Prílišným obrusovaním by sme mohli pokožku zbytočne podráždiť.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*