Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ako ochrániť interiér auta proti poškodeniu znečistením?

Poznáte to, vraciate sa z rodinného nákupu, auto plne naložené taškami a v tom zacítite divný zápach. Rozliata tekutina sa nezastaviteľne šíri interiérom a vy už viete, že vás čaká tepovanie. Eliminovať toto riziko je takmer nemožné, no existujú spôsoby, ako minimalizovať dopad znečistenia interiéru vozidla.

Poťahy autosedačiek

Poťahy sedačiek v autách neplnia len estetickú úlohu, ale predstavujú praktickú ochrannú vrstvu, ktorá zamedzí styku nečistôt s materiálom sedadla. Pokiaľ dôjde k znečisteniu poťahov, riešenie je jednoduché. Proste ich dáte vyprať, vysušíte a poťahy sú pripravené znova k použitiu. Toto riešenie je o poznanie jednoduchšie ako tepovanie interiéru vozidla.

Chráňte svoj kufor

Kufor automobilu je často najzraniteľnejší, keďže v ňom vozíme praktický všetko. Tašky s nákupom, obedáre plné jedla, kosačku, benzín v bandaske a podobne. Pri všetkých týchto veciach existuje riziko rozliatia alebo znečistenia. Vnútro kufra je často krát zakryté látkovým povrchom, ktorý v prípade znečistenia benzínom vyčistíte len ťažko. Riešením je kúpa vaničky do kufra.

Podobne ako pri poťahoch na sedačky, aj tu stačí vaničku vytiahnuť a vyčistiť. Následne je znova pripravená na použitie. Najpraktickejšie sú vaničky do kufra vyrobené z gumy, vďaka jednoduchému čisteniu tohto povrchu. Pokiaľ by bolo znečistenie kritické, môžete vaničku vždy nahradiť novou, keďže nejde až o tak veľkú investíciu a vždy existujú spôsoby, ako ušetriť.

Rohože by mali byť samozrejmosťou

Gumené rohože pod nohy sú základnou výbavou automobilu. Pokiaľ ich nemáte, určite by ste si ich mali zaobstarať. V letných mesiacoch je možné ich nahradiť koberčekmi, avšak tie nie sú až tak praktické na údržbu.

Nech už sa interiér svojho automobilu staráte akokoľvek dobre, vždy je na mieste ho pravidelne vyčistiť a aspoň raz za rok vytepovať. Pravidelným tepovaním vysajete špinu a prach zo sedačiek a čalúnených prvkov interiéru vozidla.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*