Header Ad

Most Viewed

Kategórie

Ako chrániť svoj domov pred zlodejmi?

Lúpeže ako ich poznáme z filmu sú odlišné od tých, s ktorými sa reálne stretávame v našich končinách. Napriek tomu, že miestni zlodeji alebo vykrádači nedisponujú najnovšími technológiami na otváranie zámkov a vyradenie alarmov, riziko lúpeže existuje a preto by ste mali chrániť seba, svoju rodinu a domácnosť.

Existuje zopár základných zásad a tipov, ktorých dodržiavaním môžete minimalizovať riziko, že práve vaša domácnosť sa stane terčom krádeže. Možno si poviete, prečo by chcel niekto vykrádať obyčajnú domácnosť. Dôvodom je práve slabé bezpečnostné zabezpečenie. Nevykrádajú sa len banky, naopak, častým terčom sú domácnosti. Zlodeji hľadajú hotovosť, elektroniku a občas sa terčom stanú aj kvalitné platové okná.

Bezpečnostné dvere by mali byť samozrejmosťou

Nekvalitné dvere alebo zámok sú práve tým faktorom, ktorý robí z vašej domácnosti ľahký terč. Zakúpením spoľahlivých bezpečnostných dverí odradíte mnoho potencionálnych zlodejov. Pokiaľ ešte doma bezpečnostné dvere nemáte, možno by ste to mali v najbližšom čase prehodnotiť.

Domáci alarm

Tento typ zabezpečenia je vhodný skôr pre byty alebo domy, ktoré ostávajú často opustené. Ak často chodíte na pracovné cesty a podobne, mali by ste zvážiť domáci bezpečnostný alarm. Odporúčame na viditeľné miesto nalepiť upozornenie o prítomnosti alarmu, ktoré môže fungovať ako prevencia. Neuvádzajte naň však typ alebo výrobcu bezpečnostného alarmu. Zlodeji môžu túto informáciu získanú vopred využiť na jeho deaktiváciu.

Susedské vzťahy

Skvelou ochranou je, ak na seba v susedstve dávate navzájom pozor. Pokiaľ spozorujete čudnú aktivitu v byte suseda, alebo naopak on u vás, môžete včas privolať políciu. To platí aj pri odchode na dovolenku. Susedia na svoje domácnosti môžu v čase neprítomnosti dozerať. Takisto vám môžu vybrať poštu alebo poliať kvety. Dobré susedské vzťahy skutočne nie sú na škodu.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*