Header Ad

Most Viewed

Kategórie

A budem ťa vždy ctiť…

Vzájomný rešpekt a preukazovanie určitej dávky cti k tým druhým je veľmi dôležitým faktorom. Takéto chovanie by nemalo byť len medzi ľuďmi, ktorí sú si nejakým spôsobom blízky. Vzájomné preukazovanie rešpektu, by malo byť aj medzi ľuďmi, ktorí sa nikdy pred tým nevideli. Takým skvelým príkladom vzájomného rešpektu medzi dvomi neznámymi ľuďmi je to, keď vám auto zastaví na prechode a chodec sa cez prechod ponáhľa. V tejto chvíli je vidieť, že obaja ľudia sa navzájom rešpektujú a berú ohľad jeden na druhého.

Jedna vec je správanie sa s rešpektom k ľudom, ktorí sú stále medzi nami, no vecou druhou je zaobchádzanie s ľuďmi, ktorí už nie sú medzi nami. Veľa rodinných príslušníkov zosnulých sa bojí toho, ako bude s im blízkou nebohou osobou zaobchádzané. Vďaka kvalifikovaným pohrebným službám Zvolen sa rozhodne nemusíte báť toho, ako bude zaobchádzané s vašim zosnulým blízkym.

Čo dáš, to sa ti vždy vráti

Toto je veľká pravda, ktorú si, žiaľbohu, ale málo ľudí v dnešnej dobe uvedomuje. Vo fyzike je však tento zákon samostatne popísaný. Konkrétne hovorí o tom, že každá akcia má reakciu. Prečo by to nemalo platiť tak rovnako aj s ľuďmi? Každá jedna akcia, ktorú vykonáte, každý jeden váš postoj, každé jedno vaše rozhodnutie bude mať v budúcnosti určitú reakciu. Keby sme sa riadili týmto faktom, tak by sa každý snažil konať len to dobré. Veď kto by predsa len chcel, aby sa mu vrátilo všetko zlé, čo vykonal?

O tejto skutočnosti je písané aj v jednom tradičnom slovenskom prísloví, ktoré znie takto: „ Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.“ Preto, keď sa nabudúce budete rozhodovať nad tým, či vykonáte niečo dobré alebo zlé, či dokonca sa rozhodne v danej situácii zachovať ľahostajne, tak si pamätajte na to, že každý jeden váš čin sa vám jedného dňa v nejakej podobe vráti.

    Pridať komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená*